T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
KARS HARAKANİ HAVALİMANI

​​​​​​

Alışveriş


 

     

          Şehirde Kars çarşılarını gezerek hem ihtiyacınınız olanları hem de hediye olarak götürebileceğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Yine semt pazarlarını ziyaret edip taze meyve, sebze, ot ve baharat çeşitleri, salça, reçel, erişte bulabilirsiniz.

         Peynir müzesinin bulunduğu Boğatepe köyünü ziyaret ederseniz üretilen Kars Gravyeri, deri tulum, Kars kaşarı, çeçil peyniri, çeçil peynirinin küflenmişi olan göyermiş peyniri ve beyaz peynirden mutlaka birkaç çeşit almalısınız. Kars'a gelip de yörenin meşhur kaz etini de tatmanızı öneririz. Ayrıca has çiçek balını da burada bulabilirsiniz. Mayıs-Ekim ayları arasında otların toplanma mevsiminde gelirseniz şifalı otlardan da almanız mümkün.

          Doğal boyalı pamuk, kıl ve yün iplikler kullanılarak yapılan, ilginç yöresel motiflerle bezeli Kars kilimlerine mutlaka göz atmalısınız. Hediyelik olarak magnetler taş ve ahşap eşyalar alabileceğiniz şehirden dönerken yanınızda götürebilecekleriniz arasında en üst sırada bal ve kaşar gelmektedir. Ayrıca halı ve kilim konusunda gelişmiş olan şehirden geleneksel motiflerle bezenmiş halılar alınabilir. Gümüş kemerler ve takılar kaz tüyü yastıklar da karsta alınabilecekler arasında yer almaktadır.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü